Bilgi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Türk Kızılay İzmir İl Merkezi, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında eğitimlerine devam ediyor

Türk Kızılay İzmir İl Merkezi, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında eğitimlerine devam ediyor

TÜRK KIZILAY ŞUBE AFET TİMLERİ EĞİTİMLERE DEVAM EDİYOR

Türk Kızılay’ın afet ve acil durumlardaki görev ve sorumlulukları kapsamında yerel kapasiteyi artırmak amacıyla İl Merkezi Başkanlıkları bünyesinde oluşturulan Şube Afet Timlerine yönelik ilgili Afet Müdahale Merkezi eğiticileri tarafından bilgi, beceri ve farkındalık düzeylerini artırmak için gerçekleştirilen eğitim ile personel her türlü afete karşı hazırlıklı olmayı öğreniyor.

Eğitim kapsamında, yangın güvenliği, binaların yangından korunması, yangın anında ve sonrasında yapılacak müdahale, yangın söndürme tüpü kullanımı, yangın tatbikatı ve yangın eğitimi konuları teorik ve uygulamalı olarak işlendi. Yangın güvenliği önlemleri, binaların yangından korunması için alınan tedbirler ve yangın söndürme tüpü kullanımı gibi konular uygulamalı örneklerle detaylı bir şekilde anlatıldı. Türk Kızılay personeli, İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından verilen eğitim sayesinde yangın durumlarında doğru ve etkili bir şekilde müdahale etme becerilerini artırdı. Ayrıca, eğitim kapsamında gerçekleştirilen yangın tatbikatı ile, personelin eğitimlerini uygulamaya dökme fırsatı da sunuldu.

İZMİR ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE TEŞEKKÜR

Eğitim sonrası açıklamalarda bulunan Türk Kızılay İzmir İl Başkanı Kerem Baykalmış, “Türk Kızılay personelinin yangın güvenliği konusunda daha bilinçli ve hazır bir duruma gelmelerini sağlayan eğitim programı için İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekiplere ve eğitmenimiz Sivil Savunma Uzmanı ve Eğitmeni İbrahim Ethem Şengün’e teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM