Bilgi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Finansal teknoloji şirketi Fimple ile Abra Partners stratejik iş ortağı oldu

Finansal teknoloji şirketi Fimple ile Abra Partners stratejik iş ortağı oldu

Günümüz finansal sistem regülatörleri, mevcut ve yeni kurulmakta olan finansal kuruluşlardan sürdürülebilirlik amacıyla zorlu gereksinimler talep ediyor. Mevcut etkin oyuncular yapıların sürekliliğini sağlamak için ciddi büyüklüklerde efor ve kaynak harcarken, sektöre yeni dahil olan oyuncular ise yeni müşteri kazanmaya ve temel şartları sağlamaya çalışırken, düzenleyici yükümlülükleri yerine getirmekte zorlanıyor.

Fimple, yerleşik düzene sahip köklü kuruluşlar için verimi optimize eden paralel ve modern bir çekirdek alternatifi sunarken, finans kuruluşlarının operasyonlarını modernize etmeleri için de yepyeni bir yaklaşım sunuyor. Aynı zamanda sektöre yeni giren oyuncuların, yenilikçi çözüm ve hizmetlerini geleneksel uygulamalara göre daha avantajlı maliyetlerle ve daha kısa sürede devreye almalarını sağlıyor. Bununla birlikte Fimple’ın API tabanlı  platformu sayesinde finans kuruluşları kendilerine özel yenilikçi finansal ürünlerini kolay ve hızlı bir şekilde tanımlayıp, yapılandırarak müşterilerine ve iş ortaklarına sunabiliyor.

Küresel örneklerinde de olduğu gibi, bulut tabanlı yüksek erişilebilirlik sunan esnek yapıların yaygınlaşma hızlarının yanı sıra; kendilerinden beklenen sürdürülebilirlik ve kalite beklentisi de üst seviyede. Bu beklentinin karşılanması için de, yeni nesil yazılım teknolojilerinin becerikli, hazır ve esnek süreçlere sahip, tecrübeli hizmet yapılanmalarına ihtiyaç her geçen gün artıyor.

Fimple ile hızlı çözüm

Fimple’ın kuruluşundan bu güne sektörden oldukça pozitif geri dönüşler aldıklarını vurgulayan Fimple Genel Müdürü Mücahit Gündebahar, “Fimple olarak, 2022’nin ilk çeyreğinde finans sektörünün yenilikçi teknoloji ihtiyaçlarını bulut üzerinden fonksiyon grupları seviyesinde karşılamaya başladık. Bu vizyonda çıktığımız yolda Türkiye’nin önde gelen finansal teknoloji şirketlerinde üst düzey görev yapmış kurucu ekibimiz ve tecrübeli çalışanlarımızla oluşturduğumuz sinerjiyle sektörün sorunlarına yönelik etkili çözümler üretmek ve sektörü yenilikçi çözümlerimizle buluşturmak için çalışmalarımıza kesintisiz devam ediyoruz. Bu çalışmalarımız neticesinde ortaya çıkan çözümlerimizin daha fazla kuruma temas etmesi ve sahip olduğumuz vizyonu daha da ileriye taşıyabilmek adına ihtiyaç duyulan güçlü hizmet yapılanması için Abra Partners ile bir stratejik işbirliği yaptık. Kısa zamanda bizim için çok değerli olan bu iş birlikteliğimizin sektörde önemli bir fark yaratacağına inanıyorum.” dedi.

Abra Partners kuruluş vizyonuyla tam uyumlu bir ortaklık
Günümüz dünyasında sürekli değişen ihtiyaç ve beklentilere uygun hizmet ve çözüm sunmanın daima yenilenen sürdürülebilir teknolojilerle mümkün olduğunun altını çizen Abra Partners Genel Müdürü Önder Hasan Badem ise şöyle konuştu: ‘’Stratejimiz gereği bölgenin sayılı hizmet oyuncuları arasında yer almak temel hedeflerimiz arasında. Bu nedenle ilk günden beri, ürün ve hizmetlerimize ilişkin yatırımlarımızı ayrı şirket ve markalar ile yaparak yola devam ediyor ve yol arkadaşlarımızın işlerini azami odakla icra etmelerine imkan sağlıyoruz. Fimple işbirliğiyle hizmet markamız Abra Partners; çözüm geliştirme, veri, blok zinciri, yapay zeka, yazılım bakım ve 7/24 destek arasına “Finansal Çözüm Entegrasyonu” dikeyini de kazandırmış bulunuyor. Örneği görülmemiş bir hızda nihayete erdirdiğimiz bu stratejik işbirliğinin, başladığı hızda devam etmesi ve tüm müşterilerimize maksimum değer sağlamasını umuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM