Bilgi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Davutoğlu: “Beştepe’nin etrafını yolsuzluk sarmış”

Davutoğlu: “Beştepe’nin etrafını yolsuzluk sarmış”

Davutoğlu, yeni kadrolarla yola çıktıklarını ifade ederek, “Sonra fikriyatımızı adım adım işledik. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem vurgusuyla, ekonomi, gençlik ve kadın politikalarıyla gündeme geldik. Ama başka meseleler de var Kutuplaşma siyasetini noktalamak için altılı masada bir araya geldik. ‘Biz gelin tanış olalım’ diyen  Yunus Emre’nin düsturuyla yola çıktık. ‘Ne olursan ol gel’ diyen Mevlana’nın düsturuyla yola çıktık.  Biz haram dolu bir sofraya oturmadık oturmayacağız. Beştepe’ye çeteler yürüyor. Beştepe’nin etrafını yolsuzluk sarmış.” diye konuştu.

“Bahçeli, bu cinayet karşısında niye sessiz?”

Sinan Ateş cinayetinde devlet görevlilerinin 8 gündür sessiz kaldığının söyleyen Davutoğlu, şunları kaydetti:

“İçişleri Bakanı, Sinan Ateş cinayetini işleyenlerin arka planını neden anlatmıyor. Bahçeli, bu cinayet karşısında niye sessiz. 8 gündür cinayetin karşısında sessizler. Bu işin takipçisi olacağız. Biz millet için bir araya geldik. Millet için yürümeye devam edeceğiz. Biz geçiş süreci yol haritası, 6 genel başkan olarak ülkeyi geçiş sürecinde nasıl yürüteceğimizin yol haritasıdır. 30 Haziran’da halkımıza bunu ilan edeceğiz. 28 Şubat’ın intikamını almaya çalışan bazı kesimler rahatsız oldu.” 

“Halkın yoksulluğu her haneye girdikçe girdi”

Davutoğlu, tarihi bir eşikte olunduğunun altını çizerek, “Kritik bir tarihte toplanıyoruz. Otoriter yanlıları din, vatan, millet diyerek insanın temel hak ve özgürlüklerini sarmaya başladı. Herkesin sustuğu bir günde 21 Mayıs 2019’da ilk gelecek meşalesini çaktık. İktidara seslendik. Yolunuz yol değil dedik. Yapmayın dedik. Bir yüzükle başlayan yolculuğu saraylarla sürdürmeyin dedik. Halkın içinden çıktınız, halktan uzaklaşmayın dedik. Biz onların geleceği için de onları uyarıyorduk. Ama zulümleri arttıkça arttı. Halkın yoksulluğu her haneye girdikçe girdi.” ifadelerini kullandı.

“Gelecek Partisi cesurların partisidir”

Gelecek Partisi’nin cesur bir parti olduğunu ileri süren Davutoğlu, “Bu ülke için her türlü fedakarlığı yapan gelecek gönüllülerinin susmaya hakkı yoktu. Bu otoriterlik düzenini yıkmaya var mısınız? Önce parti kuramaz denildi, kimse yaklaşamaz denildi. Gerçekten de bazı korkaklar yaklaşamadı. Ama kurulmaz denilen partimizi kurduk. Sesleri çıkamaz dediler sesimiz gür çıktı. Hiç kimseden korkmadık. Gelecek Partisi cesurların partisidir.” şeklinde konuştu.

“Ülkeyi bir kişiyle yönetmeyeceğiz dedik”

Davutoğlu, Altılı Masa olarak ortak aday çıkaracaklarını belirterek, “Bu aday cumhurbaşkanı olduktan sonra da altı partinin başkanı ülkeyi basiretle yönetmeye devam edecek. Ülkeyi bir kişiyle yönetmeyeceğiz dedik. Tayyip Erdoğan gibi tek başına yönetmeyecek dedik. Altı parti sorumluluk alarak, ülkeyi ortak akılla yönetecek dedi. Sonra bazı çevreler bizi eleştirdi. Az oy alan partilerin vesayeti olacak diye. Sen önce Tayyip Erdoğan’ın vesayetine bir şey söyle.” dedi.

“Okullarda her gün çocuklarımıza bir öğün yemek vereceğiz”

Okullarda her gün çocuklara bir öğün yemek vereceklerini ve yurt sorunu olmayacağının altını çizen Davutoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Devlet bizim için insan üstü bir şey değildir, insanlara hizmet ettikçe yaşayabilecek bir varlıktır. Çocuklar beslenemiyor, babalar çocuklarının önüne rızk koyamıyor. İş kurmak isteyen gençlere 1 milyona kadar faizsiz kredi vereceğiz. Gençler evlenemeyecekler. Gençlerin terk ettiği bir ülkeyi değil gençlerin onurla yaşadığı bir ülkeyi onurla inşa edeceğiz.”

“Siyasi ahlak yasası çıkartacağız”

Davutoğlu, başı dik olanların partisi olduklarını dile getirerek, “Kimseye borcumuz yok. Maddi zorluklar çekiyoruz, baskılar görüyoruz ama kimseye borcumuz yok. Siyasi ahlak yasasını çıkartacağız. Rekabeti eşit hale getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM