Bilgi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İstanbul'un en güzel rotalarında spor yapmak bir tık uzağınızda

İstanbul'un en güzel rotalarında spor yapmak bir tık uzağınızda

İBB iştiraki Spor İstanbul, İstanbul’un spora en elverişli noktalarını belirledi. Şehrin koşu, bisiklet ve yüzme rotalarına Spor İstanbul ‘un internet sitesi üzerinden ulaşılabilecek.

Yüzmek isterseniz etrafı denizlerle çevrili ışıltılı Boğaziçi’ne, koşmak isterseniz onlarca kilometre kıyı hattına, tarihi sokaklara, bisiklete binmek isterseniz ormanlara, tenha köylere ve tepelere sahip dünyanın en büyük metropollerinden İstanbul’un spor rotaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul tarafından belirlendi.

 

İSTANBUL’UN 15 FARKLI NOKTASINDA BELİRLENEN KOŞU ROTALARI İLE SAĞLIKLI VE ZİNDE KALIN

Bugüne kadar 44 kez İstanbul Maratonu ve 18 kez de İstanbul Yarı Maratonu’na ev sahipliği yapmış dünyanın en büyük metropollerinden biri olan İstanbul’da koşu yapmak isteyenler için 15 rota belirlendi. Mesafesi, ne kadar yükseltiye sahip olduğu, zemin özelliği, hangi seviyede sporculara uygun olduğu ve ihtiyaç karşılama noktaları gibi kriterler göz önüne alınarak belirlenen rotalarda günün hangi saati olursa olsun koşu antrenmanına başlamak mümkün. 

 

İSTANBUL’DA YÜZEBİLECEĞİNİZ 10 ROTA

Kuzeyinde Karadeniz, güneyinde Marmara Denizi ile çevrili, tam ortasından dünyanın en güzel ve en önemli su kanallarından biri olan İstanbul Boğazı geçen şehre, keyifle yüzülebilecek ve profesyonel sporcular için antrenman yapabilecek 10 yüzme rotası çizildi. Bölgenin kısa bir tanıtımı, değişken hava koşullarına uygunluğu, dip örtüsü gibi bilgileri de bulabileceğiniz yüzme rotalarında; hangi seviyede yüzücülere uygun olduğu, örnek yüzme rotası, avantajları ve riskleri gibi detaylar da hayatınızı kolaylaştırmak için oluşturuldu.

 

ŞEHRİN TARİHİ DOKUSUNA KARŞI PEDAL ÇEVİRMEYE NE DERSİNİZ?

Bir şehrin gerçek dokusunun ve tadının ancak bisiklet turunda hissedilebileceğinden yola çıkan Spor İstanbul, bu hissi yakalamak isteyen İstanbullular için 15 bisiklet rotası belirledi. Rotalar, parkurun hangi bisiklet tipine uygun olduğunu, mesafelerini, yükselti kazanımlarını ve dikkat edilmesi gereken noktalar düşünülerek hazırlandı. Seçenekler arasında, Adalar veya Bağdat Caddesi Bisiklet yolu gibi trafikten uzak kalabilecek rotalar olduğu gibi ana yolları diğer araçlar ile paylaşarak kullanılabilecek rotalar da mevcut. 

İstanbul’un keyfini doya doya çıkarmak istiyorsanız ücretiz ulaşabileceğiniz spor rotalarını incelemek için https://spor.istanbul/rotalar/ linkini tıklayabilirsiniz. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM